Персон: Ще играя докато не победим Германия

Такава закана отправи Йорген Персон след като Швеция загуби от Германия с 0:3 на финала на отборното Европейско първенство по тенис на маса в Полша, а самият Персон загуби от Тимо Бол с 1:3 гейма.

“Разочарован съм, понеже трябваше да победим в поне една среща от първите две”, каза Йорген Персон за ettu.org. “И Герел и аз имахме добри шансове за това, но срещу такива състезатели трябва да използваш максимално всяка възможност, която ти се предостави. Рядко се случват, но винаги има подобни.

Това е като да играеш срещу китайци. Можеш да ги победиш, но трябва да не изпуснеш нито една възможност. Сега, Германия е точно така сила в тенис на маса.”

За Персон тайната на дългата му кариера е в многото тренировки и късметът, че се опазва от контузии. “Все още успявам да си намирам цели, които да гоня по време на сезона”, казва още големият швед.

Резултати мъже ЕП 1/32 финали

375 PAPAGEORGIOU, Konstantinos GRE  –  368 OVTCHAROV, Dimitrij GER 1 : 4  (-8 -3 -4 9 -7)
352 PITCHFORD, Liam ENG  –  491 DIDUKH, Oleksandr UKR 4 : 1  (-5 11 5 5 6)
346 STERNBERG, Kasper DEN  –  362 MATTENET, Adrien FRA 3 : 4  (7 -4 -6 8 10 -8 -4)
367 BOLL, Timo GER  –  312 PLATONOV, Pavel BLR 4 : 2  (-8 9 7 3 -9 5)
349 DRINKHALL, Paul ENG  –  434 MONTEIRO, Joao POR 2 : 4  (-7 11 -5 -11 9 -9)
445 RUBTSOV, Igor RUS  –  305 HABESOHN, Daniel AUT 3 : 4  (11 9 -9 -10 -8 7 -4)
463 SEREDA, Peter SVK  –  374 GIONIS, Panagiotis GRE 4 : 1  (11 2 7 -5 11)
492 PRYSHCHEPA, Yevhen UKR  –  472 CARNEROS, Alfredo ESP 3 : 4  (-4 -5 12 3 -10 7 -6)
502 GORAK, Daniel POL  –  476 GERELL, Pär SWE 0 : 4  (-4 -3 -8 -8)
376 LAGOGIANNIS, Konstantinos GRE  –  372 FILUS, Ruwen GER 4 : 3  (-8 9 -9 9 9 -10 10)
504 KOSOWSKI, Jakub POL  –  470 HE ZHI, Wen ESP 2 : 4  (9 -9 -11 -7 9 -9)
340 PROKOPCOV, Dmitrij CZE  –  464 ILLAS, Erik SVK 4 : 2  (8 7 -9 6 -6 8)
366 ELOI, Damien FRA  –  466 TOKIC, Bojan SVN 2 : 4  (-10 6 -7 10 -4 -6)
433 APOLONIA, Tiago POR  –  394 RECH DALDOSSO, Marco ITA 4 : 2  (-8 2 5 -12 9 9)
365 GAUZY, Simon FRA  –  303 GARDOS, Robert AUT 1 : 4  (-12 -8 10 -1 -7)
478 LUNDQVIST, Jens SWE  –  345 BENTSEN, Allan DEN 4 : 2  (4 -9 -5 8 4 7)
317 VOSTES, Yannick BEL  –  310 SAMSONOV, Vladimir BLR 2 : 4  (-6 7 -5 -5 4 -3)
363 LEBESSON, Emmanuel FRA  –  443 SHIBAEV, Alexander RUS 0 : 4  (-10 -7 -6 -5)
370 BAUM, Patrick GER  –  393 STOYANOV, Niagol ITA 4 : 2  (7 -9 9 3 -8 4)
369 STEGER, Bastian GER  –  364 SALIFOU, Abdel-Kader FRA 4 : 0  (15 6 12 6)
447 KUZMIN, Fedor RUS  –  471 MACHADO, Carlos ESP 4 : 3  (10 8 -7 -4 -8 9 7)
332 TAN, Ruiwu HRV  –  454 RUMGAY, Gavin SCO 0 : 4  (w/o)
468 LASAN, Sas SVN  –  475 PERSSON, Jorgen SWE 0 : 4  (-9 -7 -12 -6)
357 SOINE, Samuli FIN  –  461 PISTEJ, Lubomir SVK 0 : 4  (-4 -4 -8 -3)
456 KARAKASEVIC, Aleksandar SRB  –  444 SKACHKOV, Kirill RUS 4 : 1  (5 7 8 -9 5)
424 FLORAS, Robert POL  –  350 KNIGHT, Darius ENG 0 : 4  (-7 -7 -5 -6)
335 JUZBASIC, Ivan HRV  –  417 DE VRIES, Boris NED 4 : 3  (-8 5 -9 6 7 -7 5)
469 HORVAT, Mitja SVN  –  479 KARLSSON, Mattias SWE 1 : 4  (-7 8 -7 -8 -9)
304 FEGERL, Stefan AUT  –  331 PRIMORAC, Zoran HRV 1 : 4  (-6 7 -10 -5 -8)
432 FREITAS, Marcos POR  –  347 GROTH, Jonathan DEN 4 : 1  (-10 6 7 10 8)
503 WANG, Zeng Yi POL  –  497 FEJER-KONNERTH, Zoltan GER 4 : 2  (-8 -7 7 8 7 5)
500 VRABLIK, Jiri CZE  –  439 CIOTI, Constantin ROU 1 : 4  (-8 -9 4 -7 -8)

Резултати 1/32 Жени ЕП

209 ERDELJI, Ana Maria SRB  –  122 HADACOVA, Dana CZE 1 : 4  (-6 4 -8 -3 -4)
186 SZYMANSKA, Antonina POL  –  167 NI, Xia Lian LUX 0 : 4  (-12 -3 -8 -5)
181 LI, Qian POL  –  210 MOLNAR, Monika SRB 4 : 0  (7 4 3 5)
111 PETROVA, Detelina BUL  –  223 EKHOLM, Matilda SWE 0 : 4  (-9 -10 -8 -6)
137 XIAN, Yi Fang FRA  –  237 GAPONOVA, Ganna UKR 1 : 4  (-7 -5 3 -10 -3)
170 DE NUTTE, Sarah LUX  –  198 DODEAN, Daniela ROU 0 : 4  (-5 -5 -9 -8)
163 PASKAUSKIENE, Ruta LTU  –  212 BALAZOVA, Barbora SVK 4 : 1  (-7 11 7 5 10)
147 TOLIOU, Aikaterini GRE  –  204 FADEEVA, Oksana RUS 0 : 4  (-5 -7 -2 -4)
142 BARTHEL, Zhenqi GER  –  112 REMZI, Sibel BUL 4 : 0  (9 13 11 12)
128 SIBLEY, Kelly ENG  –  205 TIKHOMIROVA, Anna RUS 4 : 3  (-8 -3 9 6 6 -4 11)
124 MATELOVA, Hana CZE  –  140 WU, Jiaduo GER 2 : 4  (-6 -5 9 9 -7 -7)
105 PAVLOVICH, Viktoria BLR  –  207 NOSKOVA, Yana RUS 3 : 4  (-6 7 -9 -5 6 6 -9)
143 IVANCAN, Irene GER  –  200 SZOCS, Bernadette Cynthia ROU 4 : 2  (-8 9 9 -9 6 5)
173 LI, Jie NED  –  166 VASKEVICIUTE, Kristina LTU 4 : 0  (5 3 4 3)
208 FEHER, Gabriela SRB  –  169 GONDERINGER, Tessy LUX 4 : 0  (8 8 7 6)
109 KARAHODZINA, Ina BLR  –  136 GRUNDISCH, Carole FRA 0 : 4  (-5 -0 -8 -8)
203 GANINA, Svetlana RUS  –  196 MARTINS, Catia POR 4 : 0  (6 4 7 8)
153 MADARASZ, Dora Csilla HUN  –  231 HU, Melek TUR 1 : 4  (6 -3 -3 -4 -6)
239 MOTSYK, Iryna UKR  –  121 STRBIKOVA, Renata CZE 0 : 4  (-5 -5 -5 -9)
214 HUDECOVA, Sona SVK  –  236 PESOTSKA, Margaryta UKR 0 : 4  (-6 -9 -1 -2)
220 ZHU, Fang ESP  –  176 EERLAND, Brigitte NED 0 : 4  (-6 -6 -8 -6)
168 SADIKOVIC, Egle LUX  –  151 LOVAS, Petra HUN 0 : 4  (-1 -5 -7 -9)
199 SAMARA, Elizabeta ROU  –  117 TIAN, Yuan HRV 4 : 0  (w/o)
211 TODOROVIC, Andrea SRB  –  107 DUBKOVA, Alena BLR 1 : 4  (-7 11 -3 -4 -8)
174 TIMINA, Elena NED  –  247 BATES, Emily ENG 4 : 0  (6 9 9 9)
243 RAKOVAC, Lea HRV  –  149 TOTH, Krisztina HUN 0 : 4  (-4 -7 -11 -4)

Резултати ЕП двойки жени 1/16

163 PASKAUSKIENE, Ruta LTU  –  138 ABBAT, Alice FRA 3 : 0  (4 12 18)
204 FADEEVA, Oksana RUS 197 GONCALVES, Mariana POR
168 SADIKOVIC, Egle LUX  –  198 DODEAN, Daniela ROU 0 : 3  (-3 -4 -4)
171 SCHLINK, Vinita LUX 199 SAMARA, Elizabeta ROU
105 PAVLOVICH, Viktoria BLR  –  233 OZLER, Fulya TUR 3 : 0  (6 6 2)
203 GANINA, Svetlana RUS 244 ALI, Ildiz Meral TUR
238 TRIFONOVA, Polina UKR  –  173 LI, Jie NED 1 : 3  (7 -7 -7 -8)
239 MOTSYK, Iryna UKR 174 TIMINA, Elena NED
184 GRZYBOWSKA, Katarzyna POL  –  208 FEHER, Gabriela SRB 3 : 2  (7 -7 8 -6 5)
185 STEFANSKA, Kinga POL 209 ERDELJI, Ana Maria SRB
231 HU, Melek TUR  –  169 GONDERINGER, Tessy LUX 3 : 2  (-4 -11 7 8 5)
220 ZHU, Fang ESP 170 DE NUTTE, Sarah LUX
125 SKOV, Mie DEN  –  141 SILBEREISEN, Kristin GER 0 : 3  (-6 -5 -5)
126 AGERHOLM, Pernille DEN 142 BARTHEL, Zhenqi GER
182 PARTYKA, Natalia POL  –  206 MIKHAYLOVA, Polina RUS 3 : 0  (8 11 8)
183 XU, Jie POL 207 NOSKOVA, Yana RUS
214 HUDECOVA, Sona SVK  –  151 LOVAS, Petra HUN 0 : 3  (-9 -5 -3)
166 VASKEVICIUTE, Kristina LTU 152 PERGEL, Szandra HUN
116 MOLNAR, Cornelia HRV  –  223 EKHOLM, Matilda SWE 0 : 3  (w/o)
117 TIAN, Yuan HRV 225 JONSSON, Jennifer SWE
177 NILSEN, Marthe NOR  –  127 PARKER, Joanna ENG 0 : 3  (-9 -7 -5)
178 GRUTLE AASEBØ, Marte NOR 128 SIBLEY, Kelly ENG
221 DVORAK, Galia ESP  –  215 POHAR, Martina SVN 3 : 2  (3 -4 9 -9 6)
222 RAMIREZ, Sara ESP 216 TOMAZINI, Jana SVN
175 CREEMERS, Linda NED  –  149 TOTH, Krisztina HUN 0 : 3  (-3 -6 -6)
176 EERLAND, Brigitte NED 150 POTA, Georgina HUN
120 VACENOVSKA, Iveta CZE  –  153 MADARASZ, Dora Csilla HUN 3 : 1  (-8 7 3 4)
121 STRBIKOVA, Renata CZE 202 NECULA, Iulia ROU
148 LOVERIDGE, Alice GGY  –  140 WU, Jiaduo GER 0 : 3  (-3 -3 -5)
247 BATES, Emily ENG 143 IVANCAN, Irene GER
205 TIKHOMIROVA, Anna RUS  –  187 SZCZERKOWSKA, Magdalena POL 3 : 2  (-9 -11 3 8 9)
106 PAVLOVICH, Veronika BLR 188 KUSINSKA, Klaudia POL

ЕП двойки мъже 1/16 финали – резултати

303 GARDOS, Robert AUT  –  349 DRINKHALL, Paul ENG 3 : 1  (-6 6 7 2)
305 HABESOHN, Daniel AUT 352 PITCHFORD, Liam ENG
476 GERELL, Pär SWE  –  378 JAKAB, Janos HUN 1 : 3  (8 -8 -9 -4)
478 LUNDQVIST, Jens SWE 379 KOSIBA, Daniel HUN
440 IONESCU, Ovidiu ROU  –  466 TOKIC, Bojan SVN 0 : 3  (-9 -9 -7)
441 SZOCS, Hunor ROU 456 KARAKASEVIC, Aleksandar SRB
489 KOU, Lei UKR  –  388 DAVIDOVITZ, Ron ISR 3 : 1  (8 -5 3 12)
492 PRYSHCHEPA, Yevhen UKR 390 TAUBER, Michael ISR
365 GAUZY, Simon FRA  –  342 KONECNY, Tomas CZE 3 : 1  (4 -3 9 9)
366 ELOI, Damien FRA 506 JANCARIK, Lubomir CZE
473 CANTERO, Jesus ESP  –  479 KARLSSON, Mattias SWE 0 : 3  (-7 -12 -9)
474 DURAN, Marc ESP 480 KARLSSON, Kristian SWE
443 SHIBAEV, Alexander RUS  –  497 FEJER-KONNERTH, Zoltan GER 3 : 2  (-7 -7 7 11 5)
444 SKACHKOV, Kirill RUS 458 PETE, Zolt SRB
461 PISTEJ, Lubomir SVK  –  362 MATTENET, Adrien FRA 1 : 3  (-7 -7 6 -5)
464 ILLAS, Erik SVK 363 LEBESSON, Emmanuel FRA
310 SAMSONOV, Vladimir BLR  –  350 KNIGHT, Darius ENG 3 : 0  (8 10 1)
312 PLATONOV, Pavel BLR 351 REED, Daniel ENG
459 CREPULJA, Bojan SRB  –  475 PERSSON, Jorgen SWE 1 : 3  (-8 8 -8 -9)
460 SUBOTIC, Dragan SRB 477 SVENSSON, Robert SWE
432 FREITAS, Marcos POR  –  372 FILUS, Ruwen GER 3 : 1  (9 -9 8 7)
333 GACINA, Andrej HRV 406 MIKUTIS, Tomas LTU
471 MACHADO, Carlos ESP  –  318 JEAN, Lauric BEL 3 : 2  (10 6 -6 -10 10)
472 CARNEROS, Alfredo ESP 320 NUYTINCK, Cédric BEL
433 APOLONIA, Tiago POR  –  424 FLORAS, Robert POL 2 : 3  (-7 6 4 -6 -7)
434 MONTEIRO, Joao POR 502 GORAK, Daniel POL
503 WANG, Zeng Yi POL  –  361 LEGOUT, Christophe FRA 3 : 2  (8 -6 10 -8 4)
504 KOSOWSKI, Jakub POL 364 SALIFOU, Abdel-Kader FRA
304 FEGERL, Stefan AUT  –  448 PAYKOV, Mikhail RUS 2 : 3  (9 8 -12 -8 -6)
306 FENG, Xiaoquan AUT 450 LIVENTSOV, Alexey RUS
462 KEINATH, Thomas SVK  –  339 KORBEL, Petr CZE 1 : 3  (6 -9 -2 -4)
463 SEREDA, Peter SVK 340 PROKOPCOV, Dmitrij CZE

ЕП индивидуално мъже резултати 1/64 финали

367 BOLL, Timo GER  –  336 YIANGOU, Marios CYP 4 : 0  (12 5 8 3)
396 MUTTI, Leonardo ITA  –  374 GIONIS, Panagiotis GRE 2 : 4  (15 -4 -9 -6 11 -3)
316 SAIVE, Jean-Michel BEL  –  492 PRYSHCHEPA, Yevhen UKR 3 : 4  (7 9 -1 7 -8 -9 -8)
486 VANG, Bora TUR  –  362 MATTENET, Adrien FRA 2 : 4  (-3 -8 -7 10 4 -7)
445 RUBTSOV, Igor RUS  –  425 CHOJNOWSKI, Patryk POL 4 : 1  (-8 9 6 8 9)
305 HABESOHN, Daniel AUT  –  354 SMIRNOV, Aleksandr EST 4 : 0  (7 4 9 10)
378 JAKAB, Janos HUN  –  463 SEREDA, Peter SVK 3 : 4  (9 -4 12 -6 -9 9 -9)
312 PLATONOV, Pavel BLR  –  322 DURANSPAHIC, Admir BIH 4 : 2  (3 -9 -7 6 10 10)
455 HOWIESON, Craig SCO  –  349 DRINKHALL, Paul ENG 2 : 4  (-8 12 -8 -7 5 -4)
472 CARNEROS, Alfredo ESP  –  460 SUBOTIC, Dragan SRB 4 : 3  (9 -8 -6 -3 9 10 7)
502 GORAK, Daniel POL  –  306 FENG, Xiaoquan AUT 4 : 2  (4 10 8 -10 -11 9)
467 ZIBRAT, Jan SVN  –  476 GERELL, Pär SWE 2 : 4  (-3 10 -3 7 -5 -3)
333 GACINA, Andrej HRV  –  376 LAGOGIANNIS, Konstantinos GRE 3 : 4  (6 -9 -7 -9 9 9 -7)
372 FILUS, Ruwen GER  –  412 KILL, Christian LUX 4 : 0  (8 3 7 3)
416 DE VRIES, Martijn NED  –  346 STERNBERG, Kasper DEN 0 : 4  (-5 -1 -5 -6)
342 KONECNY, Tomas CZE  –  434 MONTEIRO, Joao POR 0 : 4  (-11 -5 -7 -6)
442 SMIRNOV, Alexey RUS  –  352 PITCHFORD, Liam ENG 3 : 4  (12 -9 6 -5 -4 10 -10)
314 KUCHUK, Aleksandr BLR  –  466 TOKIC, Bojan SVN 0 : 4  (-11 -10 -5 -2)
433 APOLONIA, Tiago POR  –  324 SEHIC, Adnan BIH 4 : 0  (8 4 3 7)
334 TOSIC, Roko HRV  –  368 OVTCHAROV, Dimitrij GER 2 : 4  (-8 -9 5 7 -4 -6)
340 PROKOPCOV, Dmitrij CZE  –  392 BOBOCICA, Mihai ITA 4 : 3  (-10 5 6 9 -7 -8 9)
383 LAKATOS, Tamas HUN  –  464 ILLAS, Erik SVK 1 : 4  (19 -3 -8 -7 -9)
366 ELOI, Damien FRA  –  326 YORDANOV, Teodor BUL 4 : 0  (6 4 6 8)
438 FILIMON, Andrei ROU  –  491 DIDUKH, Oleksandr UKR 2 : 4  (-7 -9 2 7 -7 -6)
480 KARLSSON, Kristian SWE  –  504 KOSOWSKI, Jakub POL 0 : 4  (w/o)
394 RECH DALDOSSO, Marco ITA  –  474 DURAN, Marc ESP 4 : 0  (9 10 7 6)
458 PETE, Zolt SRB  –  365 GAUZY, Simon FRA 3 : 4  (11 9 8 -5 -10 -7 -3)
428 DYJAS, Jakub POL  –  303 GARDOS, Robert AUT 1 : 4  (-3 -7 -4 9 -2)
478 LUNDQVIST, Jens SWE  –  390 TAUBER, Michael ISR 4 : 1  (6 3 -9 7 6)
345 BENTSEN, Allan DEN  –  379 KOSIBA, Daniel HUN 4 : 3  (-12 -9 10 5 10 -11 7)
421 RONNEBERG, Espen NOR  –  375 PAPAGEORGIOU, Konstantinos GRE 2 : 4  (7 -9 -2 -5 7 -8)
436 SILVA, André POR  –  470 HE ZHI, Wen ESP 1 : 4  (-9 -2 -6 9 -6)
301 SCHLAGER, Werner AUT  –  357 SOINE, Samuli FIN 0 : 4  (w/o)
440 IONESCU, Ovidiu ROU  –  475 PERSSON, Jorgen SWE 3 : 4  (-8 -11 -2 9 1 10 -11)
369 STEGER, Bastian GER  –  485 MENGE, Gencay TUR 4 : 0  (w/o)
417 DE VRIES, Boris NED  –  373 KREANGA, Kalinikos GRE 4 : 0  (w/o)
332 TAN, Ruiwu HRV  –  493 JENKINS, Ryan WAL 4 : 0  (4 5 4 7)
355 LIBENE, Toomas EST  –  454 RUMGAY, Gavin SCO 0 : 4  (-6 -5 -5 -8)
318 JEAN, Lauric BEL  –  468 LASAN, Sas SVN 1 : 4  (-6 -4 -4 9 -8)
364 SALIFOU, Abdel-Kader FRA  –  380 NAGY, Krisztian HUN 4 : 3  (w/o)
447 KUZMIN, Fedor RUS  –  435 MENDES, Enio POR 4 : 2  (-9 13 8 -9 10 4)
461 PISTEJ, Lubomir SVK  –  343 SIRUCEK, Pavel CZE 4 : 3  (12 -6 12 5 -7 -10 10)
323 MILICEVIC, Srdan BIH  –  456 KARAKASEVIC, Aleksandar SRB 1 : 4  (-7 -2 -3 6 -6)
409 CIOCIU, Traian LUX  –  444 SKACHKOV, Kirill RUS 0 : 4  (-6 -5 -8 -7)
361 LEGOUT, Christophe FRA  –  424 FLORAS, Robert POL 2 : 4  (-9 -12 6 -10 10 -10)
489 KOU, Lei UKR  –  350 KNIGHT, Darius ENG 3 : 4  (-7 -7 7 8 5 -6 -10)
328 GABROVSKI, Petko BUL  –  335 JUZBASIC, Ivan HRV 3 : 4  (5 5 9 -9 -4 -7 -3)
501 SUCH, Bartosz POL  –  471 MACHADO, Carlos ESP 1 : 4  (-8 -12 6 -9 -7)
370 BAUM, Patrick GER  –  338 HRISTONOV, Angelov CYP 4 : 0  (6 5 4 7)
490 ZHMUDENKO, Yaroslav UKR  –  331 PRIMORAC, Zoran HRV 0 : 4  (-8 -9 -6 -9)
432 FREITAS, Marcos POR  –  459 CREPULJA, Bojan SRB 4 : 1  (7 -7 3 10 8)
465 NOVOTA, Samuel SVK  –  310 SAMSONOV, Vladimir BLR 0 : 4  (-6 -4 -9 -5)
339 KORBEL, Petr CZE  –  469 HORVAT, Mitja SVN 0 : 4  (w/o)
358 KANTOLA, Roope FIN  –  479 KARLSSON, Mattias SWE 0 : 4  (-8 -8 -5 -7)
304 FEGERL, Stefan AUT  –  419 TER LÜÜN, Casper NED 4 : 0  (6 2 4 8)
393 STOYANOV, Niagol ITA  –  426 GOLEBIOWSKI, Mateusz POL 4 : 3  (5 -7 6 11 -9 -9 7)
382 FAZEKAS, Peter HUN  –  363 LEBESSON, Emmanuel FRA 0 : 4  (-6 -3 -5 -3)
327 GOLOVANOV, Stanislav BUL  –  347 GROTH, Jonathan DEN 2 : 4  (8 -11 -10 -5 7 -6)
503 WANG, Zeng Yi POL  –  473 CANTERO, Jesus ESP 4 : 0  (7 12 8 4)
351 REED, Daniel ENG  –  497 FEJER-KONNERTH, Zoltan GER 0 : 4  (-6 -5 -12 -10)
477 SVENSSON, Robert SWE  –  500 VRABLIK, Jiri CZE 3 : 4  (-3 6 -9 -8 9 9 -10)
422 BERNER, Eric NOR  –  439 CIOTI, Constantin ROU 0 : 4  (-5 -11 -6 -5)
317 VOSTES, Yannick BEL  –  404 BURGIS, Reinis LAT 4 : 0  (7 3 7 7)
320 NUYTINCK, Cédric BEL  –  443 SHIBAEV, Alexander RUS 1 : 4  (8 -7 -8 -8 -6)