ЕП резултати жени 1/64 финали

125 SKOV, Mie DEN  –  101 LI, Qiangbing AUT 4 : 1  (3 6 -8 11 9)
108 PRIVALOVA, Alexandra BLR  –  134 BÖLENIUS, Sannamari FIN 4 : 0  (8 5 2 4)
128 SIBLEY, Kelly ENG  –  242 PHILLIPS, Angharad WAL 4 : 0  (7 6 5 2)
146 CHRISTOFORAKI, Maria GRE  –  205 TIKHOMIROVA, Anna RUS 0 : 4  (-3 -5 -3 -7)
163 PASKAUSKIENE, Ruta LTU  –  217 FAJMUT, Manca SVN 4 : 1  (9 6 -9 9 2)
116 MOLNAR, Cornelia HRV  –  212 BALAZOVA, Barbora SVK 0 : 4  (-4 -10 -10 -10)
184 GRZYBOWSKA, Katarzyna POL  –  238 TRIFONOVA, Polina UKR 4 : 0  (8 9 4 8)
224 BERGSTRÖM, Linda SWE  –  141 SILBEREISEN, Kristin GER 0 : 4  (-5 -4 -4 -4)
150 POTA, Georgina HUN  –  156 TROTTI, Elisa ITA 4 : 0  (4 3 10 7)
221 DVORAK, Galia ESP  –  167 NI, Xia Lian LUX 3 : 4  (-6 -6 9 8 9 -4 -5)
181 LI, Qian POL  –  152 PERGEL, Szandra HUN 4 : 1  (10 3 -8 5 5)
172 LI, Jiao NED  –  113 PETROVA, Zhana BUL 4 : 0  (5 3 1 3)
209 ERDELJI, Ana Maria SRB  –  178 GRUTLE AASEBØ, Marte NOR 4 : 0  (3 4 6 10)
206 MIKHAYLOVA, Polina RUS  –  122 HADACOVA, Dana CZE 2 : 4  (9 -4 -11 -8 8 -8)
197 GONCALVES, Mariana POR  –  186 SZYMANSKA, Antonina POL 0 : 4  (-11 -7 -6 -8)
158 JANJEVA, Amare KOS  –  202 NECULA, Iulia ROU 0 : 4  (-9 -5 -5 -7)
138 ABBAT, Alice FRA  –  235 KARAHAN, Ipek TUR 4 : 0  (3 5 8 5)
210 MOLNAR, Monika SRB  –  195 NEVES, Ana POR 4 : 2  (7 -9 10 -10 9 6)
233 OZLER, Fulya TUR  –  111 PETROVA, Detelina BUL 1 : 4  (-7 -18 -5 7 -10)
133 ERIKSSON, Pinja FIN  –  223 EKHOLM, Matilda SWE 1 : 4  (-6 -8 8 -9 -5)
137 XIAN, Yi Fang FRA  –  240 OWEN, Naomi WAL 4 : 1  (-6 10 3 7 4)
237 GAPONOVA, Ganna UKR  –  164 JUCEVICIUTE, Ieva LTU 4 : 2  (-7 -6 7 11 3 8)
170 DE NUTTE, Sarah LUX  –  160 JANJEVA, Nehare KOS 4 : 0  (4 5 4 4)
148 LOVERIDGE, Alice GGY  –  198 DODEAN, Daniela ROU 0 : 4  (-8 -7 -4 -4)
120 VACENOVSKA, Iveta CZE  –  157 SCARDIGNO, Rossella ITA 4 : 0  (4 8 2 7)
183 XU, Jie POL  –  115 BOROS, Tamara HRV 2 : 4  (4 10 -10 -9 -5 -5)
173 LI, Jie NED  –  215 POHAR, Martina SVN 4 : 0  (7 9 3 4)
127 PARKER, Joanna ENG  –  149 TOTH, Krisztina HUN 1 : 4  (-6 -5 7 -8 -6)
143 IVANCAN, Irene GER  –  185 STEFANSKA, Kinga POL 4 : 1  (-9 5 8 6 5)
131 LINDMÄE, Karin EST  –  219 SHEN, Yanfei ESP 0 : 4  (-5 -6 -2 -3)
106 PAVLOVICH, Veronika BLR  –  201 POSTOACA, Camelia ROU 4 : 3  (-8 -10 12 9 9 -8 9)
112 REMZI, Sibel BUL  –  177 NILSEN, Marthe NOR 4 : 0  (6 10 8 5)
147 TOLIOU, Aikaterini GRE  –  175 CREEMERS, Linda NED 4 : 3  (-8 -6 8 9 9 -3 8)
166 VASKEVICIUTE, Kristina LTU  –  225 JONSSON, Jennifer SWE 4 : 3  (-9 7 -10 8 10 -7 8)
239 MOTSYK, Iryna UKR  –  132 KETSIKO, Olesja EST 4 : 0  (9 5 6 5)
188 KUSINSKA, Klaudia POL  –  121 STRBIKOVA, Renata CZE 2 : 4  (-9 -9 -5 9 6 -5)
208 FEHER, Gabriela SRB  –  222 RAMIREZ, Sara ESP 4 : 2  (8 -9 -8 9 8 7)
179 GRUTLE AASEBØ, Anna NOR  –  169 GONDERINGER, Tessy LUX 0 : 4  (-5 -5 -5 -3)
243 RAKOVAC, Lea HRV  –  135 KIRITCHENSKO, Anna FIN 4 : 1  (10 8 -7 7 17)
171 SCHLINK, Vinita LUX  –  204 FADEEVA, Oksana RUS 1 : 4  (-13 9 -4 -3 -4)
142 BARTHEL, Zhenqi GER  –  216 TOMAZINI, Jana SVN 4 : 0  (6 7 6 9)
145 EXARCHOU, Filareti GRE  –  200 SZOCS, Bernadette Cynthia ROU 0 : 4  (-7 -6 -7 -8)
109 KARAHODZINA, Ina BLR  –  241 CAREY, Charlotte WAL 4 : 0  (6 6 6 11)
114 KASABOVA, Asya BUL  –  136 GRUNDISCH, Carole FRA 2 : 4  (-10 -9 -8 7 13 -7)
139 LENNON, Emmanuelle FRA  –  140 WU, Jiaduo GER 0 : 4  (-6 -4 -6 -5)
118 TUBIKANEC, Ivana HRV  –  231 HU, Melek TUR 1 : 4  (-1 -4 8 -3 -8)
199 SAMARA, Elizabeta ROU  –  234 GUNGOR, Gokcenur TUR 4 : 0  (4 3 6 7)
105 PAVLOVICH, Viktoria BLR  –  228 ASCHWANDEN, Rahel SUI 4 : 1  (3 6 -10 10 4)
126 AGERHOLM, Pernille DEN  –  196 MARTINS, Catia POR 1 : 4  (-9 -10 -6 6 -9)
207 NOSKOVA, Yana RUS  –  159 JANJEVA, Arbana KOS 4 : 0  (3 1 6 1)
102 EMINOVA, Bilura AZE  –  214 HUDECOVA, Sona SVK 1 : 4  (-9 6 -8 -4 -3)
123 PENKAVOVA, Katerina CZE  –  236 PESOTSKA, Margaryta UKR 0 : 4  (-9 -7 -9 -7)
220 ZHU, Fang ESP  –  187 SZCZERKOWSKA, Magdalena POL 4 : 1  (7 -7 4 5 11)
176 EERLAND, Brigitte NED  –  165 STUCKYTE, Egle LTU 4 : 3  (-5 -6 11 -5 8 9 6)
168 SADIKOVIC, Egle LUX  –  193 XIAO, Maria POR 4 : 0  (w/o)
244 ALI, Ildiz Meral TUR  –  151 LOVAS, Petra HUN 0 : 4  (-7 -6 -5 -8)
153 MADARASZ, Dora Csilla HUN  –  213 KMOTORKOVA, Lenka SVK 1 : 4  (-10 11 -11 -11 -11)
117 TIAN, Yuan HRV  –  110 GATINSKA, Katalina BUL 4 : 2  (4 9 7 -9 -10 7)
211 TODOROVIC, Andrea SRB  –  194 OLIVEIRA, Leila POR 4 : 1  (6 -10 6 13 6)
107 DUBKOVA, Alena BLR  –  182 PARTYKA, Natalia POL 4 : 2  (9 6 -10 9 -4 9)
174 TIMINA, Elena NED  –  218 PAVLIN, Nina SVN 4 : 1  (-12 7 5 10 4)
130 TSISTJAKOVA, Tatjana EST  –  247 BATES, Emily ENG 1 : 4  (-5 7 -9 -11 -10)
155 RIDOLFI, Lisa ITA  –  124 MATELOVA, Hana CZE 1 : 4  (-3 8 -5 -10 -7)
203 GANINA, Svetlana RUS  –  245 COLANTONI, Chiara ITA 4 : 0  (5 3 2 9)

Резултати ЕП двойки жени 1/32 финали

133 ERIKSSON, Pinja FIN  –  184 GRZYBOWSKA, Katarzyna POL 0 : 3  (-7 -5 -6)
134 BÖLENIUS, Sannamari FIN 185 STEFANSKA, Kinga POL
182 PARTYKA, Natalia POL  –  108 PRIVALOVA, Alexandra BLR 3 : 0  (2 8 7)
183 XU, Jie POL 109 KARAHODZINA, Ina BLR
217 FAJMUT, Manca SVN  –  141 SILBEREISEN, Kristin GER 0 : 3  (-7 -6 -2)
218 PAVLIN, Nina SVN 142 BARTHEL, Zhenqi GER
159 JANJEVA, Arbana KOS  –  169 GONDERINGER, Tessy LUX 0 : 3  (-3 -8 -5)
161 TRSTENA, Arjeta KOS 170 DE NUTTE, Sarah LUX
231 HU, Melek TUR  –  179 GRUTLE AASEBØ, Anna NOR 3 : 0  (8 5 4)
220 ZHU, Fang ESP 180 BERNER, Sara NOR
155 RIDOLFI, Lisa ITA  –  125 SKOV, Mie DEN 1 : 3  (-6 -10 5 -6)
157 SCARDIGNO, Rossella ITA 126 AGERHOLM, Pernille DEN
122 HADACOVA, Dana CZE  –  208 FEHER, Gabriela SRB 2 : 3  (-9 -9 6 11 -8)
123 PENKAVOVA, Katerina CZE 209 ERDELJI, Ana Maria SRB
110 GATINSKA, Katalina BUL  –  138 ABBAT, Alice FRA 2 : 3  (-3 -8 9 9 -11)
112 REMZI, Sibel BUL 197 GONCALVES, Mariana POR
206 MIKHAYLOVA, Polina RUS  –  234 GUNGOR, Gokcenur TUR 3 : 0  (3 6 6)
207 NOSKOVA, Yana RUS 235 KARAHAN, Ipek TUR
214 HUDECOVA, Sona SVK  –  229 SCHÄRRER, Laura SUI 3 : 0  (w/o)
166 VASKEVICIUTE, Kristina LTU 230 MORET, Rachel SUI
200 SZOCS, Bernadette Cynthia ROU  –  151 LOVAS, Petra HUN 1 : 3  (8 -9 -3 -10)
201 POSTOACA, Camelia ROU 152 PERGEL, Szandra HUN
116 MOLNAR, Cornelia HRV  –  145 EXARCHOU, Filareti GRE 3 : 1  (6 9 -7 6)
117 TIAN, Yuan HRV 146 CHRISTOFORAKI, Maria GRE
194 OLIVEIRA, Leila POR  –  223 EKHOLM, Matilda SWE 1 : 3  (-8 -10 7 -8)
195 NEVES, Ana POR 225 JONSSON, Jennifer SWE
113 PETROVA, Zhana BUL  –  238 TRIFONOVA, Polina UKR 1 : 3  (-9 5 -4 -5)
135 KIRITCHENSKO, Anna FIN 239 MOTSYK, Iryna UKR
190 PIETKIEWICZ, Monika POL  –  127 PARKER, Joanna ENG 1 : 3  (9 -7 -9 -5)
192 LUCZAKOWSKA, Daria POL 128 SIBLEY, Kelly ENG
120 VACENOVSKA, Iveta CZE  –  136 GRUNDISCH, Carole FRA 3 : 1  (7 -4 4 3)
121 STRBIKOVA, Renata CZE 139 LENNON, Emmanuelle FRA
164 JUCEVICIUTE, Ieva LTU  –  149 TOTH, Krisztina HUN 0 : 3  (-4 -6 -7)
165 STUCKYTE, Egle LTU 150 POTA, Georgina HUN
130 TSISTJAKOVA, Tatjana EST  –  187 SZCZERKOWSKA, Magdalena POL 1 : 3  (6 -9 -8 -11)
131 LINDMÄE, Karin EST 188 KUSINSKA, Klaudia POL
156 TROTTI, Elisa ITA  –  215 POHAR, Martina SVN 0 : 3  (-7 -6 -5)
245 COLANTONI, Chiara ITA 216 TOMAZINI, Jana SVN
212 BALAZOVA, Barbora SVK  –  175 CREEMERS, Linda NED 0 : 3  (-6 -6 -10)
213 KMOTORKOVA, Lenka SVK 176 EERLAND, Brigitte NED
177 NILSEN, Marthe NOR  –  224 BERGSTRÖM, Linda SWE 3 : 2  (-13 -2 7 11 2)
178 GRUTLE AASEBØ, Marte NOR 228 ASCHWANDEN, Rahel SUI
221 DVORAK, Galia ESP  –  118 TUBIKANEC, Ivana HRV 3 : 0  (10 4 7)
222 RAMIREZ, Sara ESP 243 RAKOVAC, Lea HRV
111 PETROVA, Detelina BUL  –  153 MADARASZ, Dora Csilla HUN 1 : 3  (-11 -10 8 -3)
114 KASABOVA, Asya BUL 202 NECULA, Iulia ROU
210 MOLNAR, Monika SRB  –  148 LOVERIDGE, Alice GGY 2 : 3  (9 -9 8 -7 -10)
211 TODOROVIC, Andrea SRB 247 BATES, Emily ENG
240 OWEN, Naomi WAL  –  140 WU, Jiaduo GER 0 : 3  (-6 -4 -9)
241 CAREY, Charlotte WAL 143 IVANCAN, Irene GER
205 TIKHOMIROVA, Anna RUS  –  107 DUBKOVA, Alena BLR 3 : 0  (3 5 8)
106 PAVLOVICH, Veronika BLR 237 GAPONOVA, Ganna UKR
233 OZLER, Fulya TUR  –  193 XIAO, Maria POR 3 : 0  (5 9 8)
244 ALI, Ildiz Meral TUR 196 MARTINS, Catia POR
168 SADIKOVIC, Egle LUX  –  158 JANJEVA, Amare KOS 3 : 0  (5 7 9)
171 SCHLINK, Vinita LUX 160 JANJEVA, Nehare KOS

Резултати ЕП двойки мъже – 1/32 финали

389 BEN ARI, Omri ISR  –  440 IONESCU, Ovidiu ROU 1 : 3  (-5 -5 3 -9)
391 RABINOVICH, Shimon ISR 441 SZOCS, Hunor ROU
378 JAKAB, Janos HUN  –  395 TOMASI, Stefano ITA 3 : 2  (4 -10 6 -12 4)
379 KOSIBA, Daniel HUN 321 DEVOS, Robin BEL
365 GAUZY, Simon FRA  –  328 GABROVSKI, Petko BUL 3 : 0  (6 6 6)
366 ELOI, Damien FRA 329 KRASTEV, Petyo BUL
342 KONECNY, Tomas CZE  –  317 VOSTES, Yannick BEL 3 : 0  (w/o)
506 JANCARIK, Lubomir CZE 319 ROGIERS, Benjamin BEL
476 GERELL, Pär SWE  –  324 SEHIC, Adnan BIH 3 : 0  (3 9 5)
478 LUNDQVIST, Jens SWE 325 IVANEK, Vladimir BIH
392 BOBOCICA, Mihai ITA  –  362 MATTENET, Adrien FRA 0 : 3  (-9 -4 -4)
393 STOYANOV, Niagol ITA 363 LEBESSON, Emmanuel FRA
310 SAMSONOV, Vladimir BLR  –  356 OLAH, Benedek FIN 3 : 0  (6 7 8)
312 PLATONOV, Pavel BLR 358 KANTOLA, Roope FIN
493 JENKINS, Ryan WAL  –  466 TOKIC, Bojan SVN 0 : 3  (-10 -8 -16)
494 JENKINS, Stephen WAL 456 KARAKASEVIC, Aleksandar SRB
303 GARDOS, Robert AUT  –  485 MENGE, Gencay TUR 3 : 0  (9 12 9)
305 HABESOHN, Daniel AUT 486 VANG, Bora TUR
349 DRINKHALL, Paul ENG  –  420 ERLANDSEN, Geir NOR 3 : 1  (5 -5 8 8)
352 PITCHFORD, Liam ENG 421 RONNEBERG, Espen NOR
490 ZHMUDENKO, Yaroslav UKR  –  473 CANTERO, Jesus ESP 1 : 3  (-10 -9 7 -2)
449 VLASOV, Grigory RUS 474 DURAN, Marc ESP
428 DYJAS, Jakub POL  –  479 KARLSSON, Mattias SWE 0 : 3  (-3 -6 -9)
429 KULPA, Konrad POL 480 KARLSSON, Kristian SWE
443 SHIBAEV, Alexander RUS  –  336 YIANGOU, Marios CYP 3 : 0  (4 8 9)
444 SKACHKOV, Kirill RUS 337 YIANGOU, Yiangos CYP
374 GIONIS, Panagiotis GRE  –  497 FEJER-KONNERTH, Zoltan GER 0 : 3  (-8 -9 -6)
375 PAPAGEORGIOU, Konstantinos GRE 458 PETE, Zolt SRB
461 PISTEJ, Lubomir SVK  –  454 RUMGAY, Gavin SCO 3 : 1  (-9 9 6 7)
464 ILLAS, Erik SVK 455 HOWIESON, Craig SCO
424 FLORAS, Robert POL  –  345 BENTSEN, Allan DEN 3 : 1  (6 4 -7 5)
502 GORAK, Daniel POL 496 LAU, Tobias Stemann DEN
433 APOLONIA, Tiago POR  –  409 CIOCIU, Traian LUX 3 : 0  (4 5 4)
434 MONTEIRO, Joao POR 411 BAST, Mike LUX
343 SIRUCEK, Pavel CZE  –  350 KNIGHT, Darius ENG 1 : 3  (-8 6 -9 -9)
507 TREGLER, Tomas CZE 351 REED, Daniel ENG
459 CREPULJA, Bojan SRB  –  380 NAGY, Krisztian HUN 3 : 1  (-7 7 9 9)
460 SUBOTIC, Dragan SRB 382 FAZEKAS, Peter HUN
422 BERNER, Eric NOR  –  475 PERSSON, Jorgen SWE 0 : 3  (-7 -5 -8)
423 LINDHOLM, Eskil NOR 477 SVENSSON, Robert SWE
432 FREITAS, Marcos POR  –  394 RECH DALDOSSO, Marco ITA 3 : 0  (4 2 2)
333 GACINA, Andrej HRV 396 MUTTI, Leonardo ITA
372 FILUS, Ruwen GER  –  417 DE VRIES, Boris NED 3 : 0  (4 6 6)
406 MIKUTIS, Tomas LTU 419 TER LÜÜN, Casper NED
489 KOU, Lei UKR  –  326 YORDANOV, Teodor BUL 3 : 1  (-9 8 2 9)
492 PRYSHCHEPA, Yevhen UKR 327 GOLOVANOV, Stanislav BUL
318 JEAN, Lauric BEL  –  347 GROTH, Jonathan DEN 3 : 2  (-7 6 8 -7 7)
320 NUYTINCK, Cédric BEL 346 STERNBERG, Kasper DEN
339 KORBEL, Petr CZE  –  369 STEGER, Bastian GER 3 : 0  (7 5 3)
340 PROKOPCOV, Dmitrij CZE 370 BAUM, Patrick GER
503 WANG, Zeng Yi POL  –  322 DURANSPAHIC, Admir BIH 3 : 1  (7 -10 4 4)
504 KOSOWSKI, Jakub POL 323 MILICEVIC, Srdan BIH
471 MACHADO, Carlos ESP  –  467 ZIBRAT, Jan SVN 3 : 0  (11 4 5)
472 CARNEROS, Alfredo ESP 469 HORVAT, Mitja SVN
410 MICHELY, Gilles LUX  –  361 LEGOUT, Christophe FRA 0 : 3  (-6 -2 -5)
412 KILL, Christian LUX 364 SALIFOU, Abdel-Kader FRA
334 TOSIC, Roko HRV  –  304 FEGERL, Stefan AUT 1 : 3  (-14 -7 4 -5)
335 JUZBASIC, Ivan HRV 306 FENG, Xiaoquan AUT
448 PAYKOV, Mikhail RUS  –  435 MENDES, Enio POR 3 : 0  (9 8 9)
450 LIVENTSOV, Alexey RUS 436 SILVA, André POR
462 KEINATH, Thomas SVK  –  398 CITAKU, Linor KOS 3 : 0  (4 7 8)
463 SEREDA, Peter SVK 399 CITAKU, Baton KOS
376 LAGOGIANNIS, Konstantinos GRE  –  388 DAVIDOVITZ, Ron ISR 0 : 3  (-16 -5 -8)
377 PAPADIMITRIOU, Dimitrios GRE 390 TAUBER, Michael ISR

Холандия с поредна европейска титла при жените

Отборът на Холандия успя да спечели четвърта поредна Европейска титла при жените на първенството в Полша. На финала холандките победиха отбора на Румъния с 3:0 победи.

Ето и резултатите:

LI Jiao – Daniela DODEAN 3:0 (11:7, 11:7,11:5)
LI Jie – Elizabeta SAMARA 3:2 (11:7, 2:11, 8:11, 13:11,11:3)
Elena TIMINA – Bernadette SZOCS 3:2 (9:11, 6:11, 11:3, 11:2, 14:12)

Германия е европейски шампион за пети пореден път

Отборът на Германия спечели Европейското първенство по тенис на маса за пети пореден път, след като на финала победи отборът на Швеция с 3:0 победи.

Тимо Бол победи Йорген Персон в първата среща с 3:1 гейма (9:11, 11:4, 11:8,11:9), след което Овчаров победи в много интересна среща Пер Герел с 3:0 гейма (11:5, 12:10, 13:11), въпреки че в последните два гейма изоставаше с 2:6 точки. Герел изпусна по два геймбола във втория и третия гейм.

В последната среща Патрик Баум победи трудно Йенс Лундксвист с 3:2 гейма (9:11, 9:11, 11:8, 11:8,11:7) за да донесе победата на германците.

Запис от тренировките преди финала на Европейското първенство

Ако ви е интересно каква е обстановката минути преди финала на Европейското първенство по тенис на маса, то това видео ще ви хареса.