Резултати от първия ден на World Cup

Men’s Singles (ICC Groups) SALEH Ahmed Ali EGY HENZELL William AUS 4-3
Men’s Singles (ICC Groups) TSUBOI Gustavo BRA PETER-PAUL Pradeeban CAN 4-0
Men’s Singles (ICC Groups) TSUBOI Gustavo BRA HENZELL William AUS 3-4
Men’s Singles (ICC Groups) SALEH Ahmed Ali EGY PETER-PAUL Pradeeban CAN 4-2
Men’s Singles (Qual Groups) SAMSONOV Vladimir BLR MATTENET Adrien FRA 3-4
Men’s Singles (Qual Groups) MIZUTANI Jun JPN CHUANG Chih-Yuan TPE 4-3
Men’s Singles (Qual Groups) BOLL Timo GER KISHIKAWA Seiya JPN 4-0
Men’s Singles (Qual Groups) OH Sang Eun KOR KO Lai Chak HKG 3-4
Men’s Singles (ICC Groups) TSUBOI Gustavo BRA SALEH Ahmed Ali EGY 4-1
Men’s Singles (ICC Groups) HENZELL William AUS PETER-PAUL Pradeeban CAN 4-1
Men’s Singles (Qual Groups) JOO Se Hyuk KOR LEGOUT Christophe FRA 4-0
Men’s Singles (Qual Groups) WANG Hao CHN TANG Peng HKG 4-2
Men’s Singles (Qual Groups) ZHANG Jike CHN SMIRNOV Alexey RUS 4-2
Men’s Singles (Qual Groups) OVTCHAROV Dimitrij GER TSUBOI Gustavo BRA 4-0
Men’s Singles (Qual Groups) MIZUTANI Jun JPN SAMSONOV Vladimir BLR 1-4
Men’s Singles (Qual Groups) CHUANG Chih-Yuan TPE MATTENET Adrien FRA 2-4
Men’s Singles (Qual Groups) BOLL Timo GER OH Sang Eun KOR 4-2
Men’s Singles (Qual Groups) KISHIKAWA Seiya JPN KO Lai Chak HKG 4-3
Men’s Singles (Qual Groups) WANG Hao CHN JOO Se Hyuk KOR 4-2
Men’s Singles (Qual Groups) TANG Peng HKG LEGOUT Christophe FRA 3-4
Men’s Singles (Qual Groups) ZHANG Jike CHN OVTCHAROV Dimitrij GER 4-3

Започва World Cup за мъже в Париж

Днес стартира Световната купа за мъже, а домакин на турнира ще е Париж. В турнира участват 20 от най-добрите играчи в света, като те ще се състезават до неделя за определяне на победителя. Ето и пълния списък на участниците:

1 WANG Hao   CHN
2 ZHANG Jike   CHN
3 BOLL Timo   GER
4 MIZUTANI Jun   JPN
5 SAMSONOV Vladimir   BLR
6 JOO Se Hyuk   KOR
7 OVTCHAROV Dimitrij   GER
8 OH Sang Eun   KOR
9 CHUANG Chih-Yuan   TPE
10 KISHIKAWA Seiya   JPN
11 TANG Peng   HKG
12 SMIRNOV Alexey   RUS
13 MATTENET Adrien   FRA
14 KO Lai Chak   HKG
15 LEGOUT Christophe   FRA
16 TSUBOI Gustavo   BRA
17 SALEH Ahmed Ali   EGY
18 HENZELL William   AUS
19 PETER-PAUL Pradeeban   CAN

Последният участник в състезанието ще бъде определен от квалификационна група.

Пълен списък от състезателите на Liebherr World Team Cup

Днес започва Liebherr World Team Cup, като в състезанието ще участват по 14 отбора и при мъжете и при жените. До неделя те ще определят победителите в отборната световна купа, а ето и състезателите, които ще участват в турнира.

Мъже:

HENZELL William  AUS  501 

FRANK Robert  AUS  501 

POWELL David  AUS  501 

CARTER Trent  AUS  501 

SAMSONOV Vladimir  BLR  502 

CHTCHETININE Evgueni  BLR  502 

PLATONOV Pavel  BLR  502 

NEKHVEDOVICH Vitaly  BLR  502 

TSUBOI Gustavo  BRA  503 

10 

MONTEIRO Thiago  BRA  503 

11 

MATSUMOTO Cazuo  BRA  503 

12 

HOYAMA Hugo  BRA  503 

14 

HINSE Pierre-Luc  CAN  504 

15 

THERIAULT Pierre-Luc  CAN  504 

16 

HO Andre  CAN  504 

17 

MA Long  CHN  505 

18 

WANG Hao  CHN  505 

19 

MA Lin  CHN  505 

20 

XU Xin  CHN  505 

23 

SALEH Ahmed Ali  EGY  506 

24 

ASSAR Omar  EGY  506 

28 

OVTCHAROV Dimitrij  GER  507 

29 

STEGER Bastian  GER  507 

30 

BAUM Patrick  GER  507 

32 

TANG Peng  HKG  508 

33 

JIANG Tianyi  HKG  508 

34 

KO Lai Chak  HKG  508 

35 

LI Ching  HKG  508 

36 

LEUNG Chu Yan  HKG  508 

37 

JAKAB Janos  HUN  509 

38 

KOSIBA Daniel  HUN  509 

40 

YOSHIDA Kaii  JPN  510 

41 

NIWA Koki  JPN  510 

42 

MATSUDAIRA Kenta  JPN  510 

43 

JOO Se Hyuk  KOR  511 

44 

OH Sang Eun  KOR  511 

45 

RYU Seung Min  KOR  511 

46 

KIM Min Seok  KOR  511 

47 

SMIRNOV Alexey  RUS  512 

48 

SHIBAEV Alexander  RUS  512 

49 

SKACHKOV Kirill  RUS  512 

50 

RUBTSOV Igor  RUS  512 

51 

KUZMIN Fedor  RUS  512 

39 

PATTANTYUS Adam  HUN  509 

21 

WANG Liqin  CHN  505 

26 

ASSAR Khalid  EGY  506 

31 

FILUS Ruwen  GER  507 

22 

LASHIN El-Sayed  EGY  506 

25 

MOSELHY Emad  EGY  506 

Прави впечатление липсата на Тимо Бол, както и факта, че китайския отбор идва с пълната си сила. При жените списъкът на участниците е следният:

201 

LAY Jian Fang  AUS  601 

202 

MIAO Miao  AUS  601 

203 

BEAUMONT Michelle  AUS  601 

204 

CAMPBELL-INNES Claire  AUS  601 

205 

ZHANG Mo  CAN  602 

206 

DEGTIAR Yulia  CAN  602 

207 

LEE Carmen  CAN  602 

209 

LI Xiaoxia  CHN  603 

210 

DING Ning  CHN  603 

211 

GUO Yan  CHN  603 

212 

GUO Yue  CHN  603 

213 

FAN Ying  CHN  603 

214 

WU Jiaduo  GER  604 

215 

SILBEREISEN Kristin  GER  604 

216 

IVANCAN Irene  GER  604 

218 

WINTER Sabine  GER  604 

219 

TIE Yana  HKG  605 

220 

JIANG Huajun  HKG  605 

221 

LEE Ho Ching  HKG  605 

222 

NG Wing Nam  HKG  605 

223 

YU Kwok See  HKG  605 

224 

TOTH Krisztina  HUN  606 

225 

POTA Georgina  HUN  606 

226 

LOVAS Petra  HUN  606 

227 

ISHIKAWA Kasumi  JPN  607 

228 

FUKUHARA Ai  JPN  607 

229 

HIRANO Sayaka  JPN  607 

230 

YANG Ha Eun  KOR  608 

231 

SEOK Ha Jung  KOR  608 

232 

PARK Mi Young  KOR  608 

233 

LEE Eun Hee  KOR  608 

234 

LI Jiao  NED  609 

235 

LI Jie  NED  609 

236 

TIMINA Elena  NED  609 

237 

CREEMERS Linda  NED  609 

238 

EDEM Offiong  NGR  610 

239 

OSHONAIKE Olufunke  NGR  610 

240 

AKPAN Cecilia  NGR  610 

241 

EFFIOM Janet  NGR  610 

242 

HUSSAIN Halima  NGR  610 

243 

FENG Tianwei  SIN  611 

244 

WANG Yuegu  SIN  611 

245 

LI Jiawei  SIN  611 

246 

SUN Beibei  SIN  611 

247 

YU Mengyu  SIN  611 

248 

ARVELO Gremlis  VEN  612 

251 

EERLAND Britt  NED  609 

249 

MONTERO Winberly  VEN  612 

250 

GONZALEZ Roxy  VEN  612  W

 

Мазе отказа участие на Liebherr Men’s World Cup

Датчанинът Микаел Мазе реши да не участва в Liebherr Men’s World Cup, като най-вероятната причина за решението му е все още незадоволителната му форма след претърпяната контузия.

Микаел Мазе - тенис на маса
Източник - ittf.com

Мазе не се състезава повече от година, поради травмата, а след завръщането си не може да покаже формата, която му донесе европейската титла през 2009-а година.

На Световната купа в Париж, Мазе ще бъде заменен от руснака Алексей Смирнов, който показва невероятна форма в последно време с отлично представяне на Европейското първенство, провело се през октомври в Полша и на мача Европа – Азия от миналата седмица.

Liebherr Men’s World Cup ще се проведе от 11 до 13 ноември.

Liebherr Men’s World Cup