Без проблеми за фаворитите в Германия

Изигра се третия кръг в Германската Бундеслига по тенис на маса. Ето и всички резултати:

TTF Liebherr Ochsenhausen – SV Plüderhausen 3:1
Skachkov, Kirill – Kim, Jung Hoon 03:11 09:11 03:11
Ryu, Seung Min – Bai, Fengtian 12:10 11:08 11:08
Pitchford, Liam – Keen, Trinko 10:12 12:10 11:06 11:08
Skachkov, Kirill – Bai, Fengtian 11:09 08:11 16:14 11:06

Borussia Düsseldorf – Post SV Mühlhausen 3:1
Baum, Patrick – Hielscher, Lars 11:04 11:05 11:05
Achanta, Sharath Kamal – Burgis, Mattis 11:06 17:15 08:11 08:11 11:08
Walther, Ricardo – Vozicky, Bohumil 11:07 11:06 08:11 07:11 09:11
Baum, Patrick – Burgis, Mattis 20:18 12:10 16:14

SV Werder Bremen – TTC Hagen 3:0

Chuang, Chih Yuan – Ionescu, Ovidiu 11:04 11:07 11:07
Crisan, Adrian – Yoshimura, Maharu 11:06 11:07 11:04
Cioti, Constantin – Groth, Jonathan 11:05 12:14 11:08 05:11 11:07

1. FC Saarbrücken TT – TTC Zugbrücke Grenzau 0:3
Tokic, Bojan – Yoshida, Masaki 11:08 07:11 04:11 08:11
Steger, Bastian – Gacina, Andrej 10:12 07:11 12:10 07:11
Apolonia, Tiago – Jancarik, Lubomir 11:08 05:11 09:11 11:02 07:11

Стартира турнира за Купата на Германия

Стартира турнирът за Купата на Германия по тенис на маса, като тази година състезанието ще е изключително интересно заради все по-силните играчи, които избраха германските отбори. В първата среща от турнира отборът на Ochsenhausen победи Plüderhausen с 3:0.

Ето и резултатите от отделните срещи:

Ochsenhausen – Plüderhausen 3-0

Ryu Seung Min 3:0 David Gottheit (11:4, 13:11, 11:5)
Kirill Skachkov 3:0 Kim Jung Hoon (13:11, 11:9, 11:9)
Simon Gauzy 3:2 Feng Tian Bai (11:6, 11:7, 2:11, 7:11, 11:8)

Днес ще се изиграе мачът между Grünwettersbach и Mühlhausen

Резултати от първия кръг в Бундеслигата

През уикенда се изигра първия кръг от най-силното първенство по тенис на маса в Европа – германската Бундеслига. Ето и всички резултати:

SV Werder Bremen – 1. FC Saarbrücken TT 3:0
Chuang, Chih Yuan – Tokic, Bojan 13:11 11:05 11:06
Cioti, Constantin – Steger, Bastian 11:08 18:16 11:09
Crisan, Adrian – Apolonia, Tiago 11:05 11:08 11:09

TTF Liebherr Ochsenhausen – TTC Hagen 3:2
Skachkov, Kirill – Yoshimura, Maharu 11:13 11:06 08:11 11:07 06:11
Pitchford, Liam – Groth, Jonathan 12:10 07:11 07:11 06:11
Gauzy, Simon – Ionescu, Ovidiu 08:11 11:06 11:09 14:12
Skachkov, Kirill – Groth, Jonathan 08:11 11:07 11:08 11:01
Pitchford, Liam – Yoshimura, Maharu 11:09 11:08 10:12 12:10

Borussia Düsseldorf – TTC Zugbrücke Grenzau 3:1
Boll, Timo – Yoshida, Masaki 11:04 11:05 08:11 11:09
Baum, Patrick – Gacina, Andrej 05:11 06:11 09:11
Achanta, Sharath Kamal – Jancarik, Lubomir 11:07 11:08 11:13 03:11 13:11
Boll, Timo – Gacina, Andrej 12:10 11:08 17:15

TTC RhönSprudel Fulda-Maberzell Post SV Mühlhausen 3:1
Wang, Xi – Hielscher, Lars 11:08 11:02 11:07
Franziska, Patrick – Burgis, Mattis 11:03 06:11 10:12 07:11
Filus, Ruwen – David, Petr 11:08 11:07 12:10
Wang, Xi – Burgis, Mattis 12:14 11:09 11:07 06:11 11:04

Ochsenhausen – Hagen 3:2
Mattenet, Adrien – Wang, Yang 11:03 11:07 13:11
Bai, Fengtian – Niwa, Koki 08:11 08:11 12:14
Baggaley, Andrew – Mengel, Steffen 11:05 11:13 11:09 11:01
Mattenet, Adrien – Niwa, Koki 09:11 11:03 06:11 09:11
Bai, Fengtian – Wang, Yang 11:08 11:09 07:11 11:09