Суперлига на Китай – резултати от 14 кръг

Изиграха се срещите от четиринадесетия кръг на Китайската Суперлига по тенис на маса. Ето и резултатите от отделните срещи:

Bayi vs Ningbo 2:3
Jiangsu vs Bazhou 3:1

Shandong vs Sichuan 3:1
Guangdong vs Tianjin 1:3

Информацията е от tabletennisdaily.co.uk

Без проблеми за фаворитите в Германия

Изигра се третия кръг в Германската Бундеслига по тенис на маса. Ето и всички резултати:

TTF Liebherr Ochsenhausen – SV Plüderhausen 3:1
Skachkov, Kirill – Kim, Jung Hoon 03:11 09:11 03:11
Ryu, Seung Min – Bai, Fengtian 12:10 11:08 11:08
Pitchford, Liam – Keen, Trinko 10:12 12:10 11:06 11:08
Skachkov, Kirill – Bai, Fengtian 11:09 08:11 16:14 11:06

Borussia Düsseldorf – Post SV Mühlhausen 3:1
Baum, Patrick – Hielscher, Lars 11:04 11:05 11:05
Achanta, Sharath Kamal – Burgis, Mattis 11:06 17:15 08:11 08:11 11:08
Walther, Ricardo – Vozicky, Bohumil 11:07 11:06 08:11 07:11 09:11
Baum, Patrick – Burgis, Mattis 20:18 12:10 16:14

SV Werder Bremen – TTC Hagen 3:0

Chuang, Chih Yuan – Ionescu, Ovidiu 11:04 11:07 11:07
Crisan, Adrian – Yoshimura, Maharu 11:06 11:07 11:04
Cioti, Constantin – Groth, Jonathan 11:05 12:14 11:08 05:11 11:07

1. FC Saarbrücken TT – TTC Zugbrücke Grenzau 0:3
Tokic, Bojan – Yoshida, Masaki 11:08 07:11 04:11 08:11
Steger, Bastian – Gacina, Andrej 10:12 07:11 12:10 07:11
Apolonia, Tiago – Jancarik, Lubomir 11:08 05:11 09:11 11:02 07:11

Xu Xin със загуба в 13-ия кръг на Китайската Суперлига

Изиграха се срещите от 13-ия кръг на Китайската Суперлига по тенис на маса. Ето и получените резултати:

Ningbo 3-0 Bazhou

Yan An 3-2 Liangjing Kun (09:11, 11:09, 06:11, 11:04, 09:07)
Ma Long 3-1 Fan Shengpeng (11:03, 09:11, 11:08, 11:01)
Yan An / Lin Gaoyuan 2-0 Chengjing Qi / Fan Shengpeng (11:07, 11:04)

Sichuan 1-3 Bayi

Xu Ruifeng 2-3 Zhou Yu (11:08, 09:11, 04:11, 12:10, 05:07)
Qiu Yike 2-3 Fan Zhendong (11:03, 10:12, 11:13, 11:09, 04:07)
Qiu Yike / Zhulin Feng 2-1 Zhou Yu / Xu Chenhao (11:09, 04:11, 07:02)
Xu Ruifeng 0-3 Fan Zhendong (08:11, 06:11, 07:11)

Guangdong 0-3 Jiangsu

Song Hongyuan 0-3 Ma Lin (08:11, 08:11, 05:11)
Yin Hang 2-3 Wu Jiaji (11:07, 13:11, 11:13, 04:11, 04:07)
Liu Jikang / Song Hongyuan 1-2 Xu Hui / Lin Chen (11:09, 09:11, 03:07)

Shanghai 1-3 Tianjin

Shang Kun 0-3 Zhang Yu (09:11, 08:11, 02:11)
Xu Xin 1-3 Hao Shuai (03:11, 07:11, 15:13, 07:11)
Wang Liqin / Xu Xin 2-1 Zhang Yu / ??? (11:09, 13:15, 07:04)
Shang Kun 1-3 Hao Shuai (11:09, 08:11, 03:11, 08:11)

Всички резултати от 12-я кръг на Китайската Суперлига

Sichuan 2-3 Ningbo

Xu Ruifeng 1-3 Joo Se Hyuk (06:11, 11:08, 09:11, 06:11)
Qiu Yike 3-2 Yan An (07:11, 11:08, 11:06, 07:11, 07:02)

Xu Ruifeng / Zhulin Feng 2-0 Yan An / Lin Gaoyuan (11:09, 15:13)
Qiu Yike 2-3 Joo Se Hyuk (07:11, 11:05, 08:11, 11:04, 04:07)

Zhulin Feng 0-2 Lin Gaoyuan (09:11, 09:11)

Bazhou 3-0 Guangdong

Cuiqing Lei 3-0 Liu Jikang (11:07, 11:07, 11:08)
Liangjing Kun 3-0 Song Hongyuan (11:06, 11:03, 11:09)
Cuiqing Lei / Chengjing Qi 2-0 Song Hongyuan / Yin Hang (12:10, 14:12)

Jiangsu 1-3 Shanghai

Wu Jiaji 0-3 Shang-kun (03:11, 09:11, 01:11)
Ma Lin 0-3 Xu Xin (09:11, 03:11, 09:11)
Ma Lin / Lin Chen 2-1 Wang Liqin / Shang-kun (09:11, 11:09, 07:05)
Wu Jiaji 0-3 Xu Xin (02:11, 03:11, 10:12)

Shandong 3-1 Tianjin

Zhang Jike 3-1 Zhang Yu (11:05, 08:11, 11:06, 12:10)
Zhang Chao 3-1 Hao Shuai (11:08, 12:10, 10:12, 11:09)
Zhang Chao / Wu Hao 0-2 Zhang Yu / Li Ping (08:11, 08:11)
Zhang Jike 3-0 Hao Shuai (11:08, 13:11, 11:06)

Информацията е от tabletennisdaily.co.uk

В Беларус Голованов срещу японец в първия кръг

Masahiro OTSUKA е противникът на българския национал Станислав Голованов в първия кръг на Откритото първенство по тенис на маса на Беларус. Голованов спечели и двете си срещи в предварителните групи с по 4:1 гейма и се ще срещне японския състезател в 17.30 часа.

Станислав Голованов – SOPELEU Anton BLR 4:1 11-7, 7-11, 13-11, 11-9, 11-9
Станислав Голованов – DOHERTY Sean SCO 4:1 11-7, 11-5, 11-13, 11-8, 12-10

Първенство на Китай – 11 кръг

Малко след като завършиха Китайските национални игри по тенис на маса се изиграха и срещите от 11-ия кръг на Китайското първенство по тенис на маса.

Ето и всички резултати:

Ningbo 3-1 Guangdong

Yan An 3:0 Song Hongyuan (11:7, 11:5, 11:9)
Lin Gaoyuan 2:3 Liu Jikang (5:11, 12:10, 11:7, 12:14, 5:7)
Joo Se Hyuk/Lin Gaoyuan 2:1 Song Hongyuan/Yin Hang (2:10, 10:12, 7:4)
Yan An VS Liu Jikang (11:9, 12:10, 4:11, 9:11, 7:5)

Shanghai 1-3 Bazhou

Liang Jingkun 3:2 Xu Xin (11:6, 11:6, 10:12, 8:11, 7:5)
Cuiqing Lei 2:3 Shang-kun (11:4, 9:11, 4:11, 11:9, 5:7)
Xu Xin/Zhang Yang 0:2 Cuiqing Lei/Chengjing Qi (9:11, 6:11)
Shang-kun 2:3 Liangjing Kun (4:11, 8:11, 11:9, 12:10 , 2:7)

Tianjin 2-3 Bayi

Li Ping 1:3 Zhou Yu (5:11, 4:11, 11:4, 5:11)
Fan Zhendong 3:2 Hao Shuai (4:11, 11:7, 16:18, 11:5, 7:5)
Li Ping/Zhang Yu 2:1 Fan Zhendong/Xu Chenhao (7:11, 11:8, 7:3)
Hao Shaui 2:3 Zhou Yu (11:9, 11:6, 10:12, 9:11, 5:7)
Zhang Yu 1:2 Xu Chenhao (9:11, 11:8, 4:7)

Информацията е взета от tabletennisdaily.co.uk

Стартира турнира за Купата на Германия

Стартира турнирът за Купата на Германия по тенис на маса, като тази година състезанието ще е изключително интересно заради все по-силните играчи, които избраха германските отбори. В първата среща от турнира отборът на Ochsenhausen победи Plüderhausen с 3:0.

Ето и резултатите от отделните срещи:

Ochsenhausen – Plüderhausen 3-0

Ryu Seung Min 3:0 David Gottheit (11:4, 13:11, 11:5)
Kirill Skachkov 3:0 Kim Jung Hoon (13:11, 11:9, 11:9)
Simon Gauzy 3:2 Feng Tian Bai (11:6, 11:7, 2:11, 7:11, 11:8)

Днес ще се изиграе мачът между Grünwettersbach и Mühlhausen

Българските отбори без успех в ETTU Cup

Дамските отбори на Съединение и Комфорт Варна участваха в първия кръг на по-слабия европейски турнир за ETTU Cup, но не успяха да запишат добри резултати. Единствено Комфорт Варна записа една победа, а бяха допуснати общо 5 загуби.

Ето и всички резултати на българките:

Buducnost Podgorica (MNE) – Sporten Club Saedinenie (BUL) 3 : 0

MILACIC BOGDANOVIC Neda – BOGOEVA Maria 3 : 0 (13:11, 11:9, 11:0, 0:0, 0:0)
PROLE Majda – STOINOVA Reneta 3 : 1 (11:9, 6:11, 11:9, 13:11, 0:0)
DJALOVIC Ivana – JUNUS Melia 3 : 0 (11:4, 11:6, 11:5, 0:0, 0:0)

Sporten Club Saedinenie (BUL) – Draycott & Long Eaton (ENG) 2 : 3

STOINOVA Reneta – HALLOWS Caroline 3 : 1 (9:11, 11:1, 11:2, 11:0, 0:0)
PETKOVA Galia – VICKERS Emma 0 : 3 (9:11, 0:11, 6:11, 0:0, 0:0)
BOGOEVA Maria – WANG Sarra 1 : 3 (6:11, 11:8, 9:11, 8:11, 0:0)
STOINOVA Reneta – VICKERS Emma 3 : 1 (11:9, 2:11, 11:8, 11:8, 0:0)
PETKOVA Galia – HALLOWS Caroline 0 : 3 (8:11, 4:11, 5:11, 0:0, 0:0)

ASD Quattro Mori Cagliari (ITA) – Sporten Club Saedinenie (BUL) 3 : 1

OGUNDELE GANIAT Olamide – BOGOEVA Maria 3 : 1 (11:9, 11:4, 8:11, 11:9, 0:0)
PILLONI Maria Zita – STOINOVA Reneta 3 : 1 (11:8, 11:13, 11:9, 11:1, 0:0)
PILI Letizia – JUNUS Melia 0 : 3 (11:13, 4:11, 7:11, 0:0, 0:0)
OGUNDELE GANIAT Olamide – STOINOVA Reneta 3 : 2 (11:6, 6:11, 11:4, 3:11, 12:10)

ASD Tennis Tavolo Norbello (ITA) – SKTM Komfort Varna (BUL) 3 : 1

PAPADAKI Angelika – KAROVA-LYUTOVA Anelia 1 : 3 (9:11, 8:11, 11:8, 6:11, 0:0)
STEFANOVA Nikoleta – ASENOVA Tanya 3 : 1 (8:11, 11:4, 11:4, 11:8, 0:0)
CONCIAURO Marina – SHIRINKOVA Daniele 3 : 1 (7:11, 11:4, 11:5, 11:8, 0:0)
STEFANOVA Nikoleta – KAROVA-LYUTOVA Anelia 3 : 0 (11:4, 11:7, 11:3, 0:0, 0:0)

SKTM Komfort Varna (BUL) – Dozy Den Helder / Noordkop (NED) 2 : 3

KAROVA-LYUTOVA Anelia – ZHANG Yun 0 : 3 (4:11, 2:11, 7:11, 0:0, 0:0)
ASENOVA Tanya – GOGORITA Ana 2 : 3 (10:12, 11:6, 11:8, 10:12, 10:12)
SHIRINKOVA Daniele – Van DUIN Rianne 3 : 1 (4:11, 11:5, 11:4, 11:9, 0:0)
KAROVA-LYUTOVA Anelia – GOGORITA Ana 3 : 1 (11:8, 5:11, 11:7, 12:10, 0:0)
ASENOVA Tanya – ZHANG Yun 2 : 3 (11:6, 4:11, 12:14, 14:12, 5:11)

SKTM Komfort Varna (BUL) – Grupo Desportivo dos Toledos (POR) 3 : 0

SHIRINKOVA Daniele – TOSTE Andreia 3 : 0 (11:4, 11:2, 11:3, 0:0, 0:0)
ASENOVA Tanya – SILVA Izabeta 3 : 0 (11:3, 11:2, 11:6, 0:0, 0:0)
TSVETANOVA Denitsa – CORREDOURA Renata 3 : 0 (11:4, 11:2, 11:2, 0:0, 0:0)